Italija opet bolja od Srbije, Bogdanović imao šut za pobjedu

Reprezentacija Srbije doživjela je prvi poraz u pripremnim mečevima.

Nakon pobjede protiv Grčke, dan kasnije poraz od Italije 89:88 na Akropolis kupu.

Tim Svetislava Pešića sjajno je počeo meč i u ranoj fazi su došli do prednosti 28:11. Onda početkom druge četvrtine Italija smanjuje na 38:36. U finišu su prišli na 45:44, a onda je Avramović ukrao loptu i položio za 47:44 za kraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Italijani preuzimaju vođstvo i kontrolišu igru, nije to bilo neko ubjedljivo vođstvo, pošto su na pet minuta do kraja imali 80:77. U posljednjoj četvrtini Srbija je počela sa pet promašenih trojki. Poslije poena Bogranovića Srbija je prišla na 80:79, a onda je Polonara postigao trojku.

Srbija je u finišu prišla na 82:83, a onda je pogodio Fontekio, pa Spisu trojku za vođstvo Italije 88:82. Onda na sedam sekundi do kraja Bogdanović postiže trojku za 89:88, a nakon toga Italija pravi faul u napadu. Bogdanović je šutirao za poludistance, lopta je završila na prvom obruču i to je trijumf Italije.

U pobjedničkom timu Simone Fontekio 13. Na drugoj strani Nemanja Jović 18, Bogdan Bogdanović 14, Vanja Marinković 13 poena.