Istorija: Novajlija srušio šampiona

Dubai pobijedio Crvenu zvezdu
Džakori Vilijams

Istorija je ispisana u Dubaiju.

Dubai je odigrao prvi zbaničan meč u istoriji kluba. Ostaće upisano da su u prvom kolu ABA lige na domaćem terenu pobijedili aktuelnog šampiona ovog takmičenja Crvenu zvezdu 86:84.

Novoosnovani klub je odlično počeo meč na domaćem terenu. U prvom poluvremenu su igrali odlično. brzi napadi, šutevi za tri, odlična energija i poveli su sa 17 poena razlike. Onda nisu više od četiri minuta postigli poen, Miloš Teodosić je povezao redove gostiju, koji su zaigrali sa nižom petorkom i napravili su seriju 18:0 i došli do vođstva. Ipak Dubai je odgovorio i na poluvremenu je domaći tim imao prednost 50:41.

U drugom poluvremenu slična priča. Dubai je vodio, a Crvena zvezda, koja je ostala bez Miloša Teodosića, koji je nakon tehičke dobio i nesportsku, je uspjela da uvede meč u neizvjesno završnicu. Kada se meč lomio pogodio je za pobjedu Nejt Mejson. Na drugoj strani Kodi Miler-Mekintajer je šutirao za tri i trijumf, ali je sve promašio i Dubai je došao do velike pobjede.

Mejson je sa 18 poena bio najefikasniji kod pobjednika, Avudu Abas je ubacio 17, a Klemen Prepelič 16 poena i 10 asistencija. Na drugoj strani Nikola Kalinić 16, Ajzea Kenan 13, Luka Mitrović 12, Nemanja Nedović 11, Kodi Miler-Mekintajer 10 poena.