Igokeina “mladost” ubacila 141 poen

Igokea u posljednjem meču 12. kola Lige BiH pobijedila Vogošću.

Kad posljednjeplasirani tim šampionata, koji je bez ijedne pobjede, gostuje lideru na tabeli, tu je uglavnom sve jasno, samo je nepoznanica krajnji rezultat. Vogošča je gostovala Igokei i izgubila 141:77 (37:13,35:25,42:13,27:26). Igrali su se domaći košarkaši (uglavnom oni iz mlađe garde) sa gostujućom ekipom. Održavali visok ritam, a u trećoj četvrtini su ubacili čak 42 poena.

Domaći igrači su u ovoj utakmici napravli nekoliko impresivnih stvari, 101 poen za 23 minuta, šut za 2 poena 94,6% 53 pogođena šuta od 56, asistirali su 52 puta i razlika u indexu korisnosti 223 naprema gostujućih 48.

Na kraju svi osim Đorđa Gagića, koji nije ulazio u igru su postizali poene. Prednjačio je Đorđe Topolović sa 30, Stefan Simanić je dao 23 uz 10 skokova, Nemanja Nikolić je imao tripl dabl 22 poena, 12 skokova i 11 asistencija, Dalibor Ilić je dao 17, Darko Talić 14 uz 11 asistencija, Srđan Kočić i Kosta Kondić su ubacili po 13. Na drugoj strani Džejms Kembel 41 poen.