Igokea zna sa Splitom

Košarkaši Igokee u petom kolu ABA lige bolji od ekipe Splita.

Igokea je pobijedila na domaćem terenu 85:67 (18:20, 22:15, 24:13, 21:19) i tako došla do trećeg trijumfa, dok je Split i dalje bez pobjede ove sezone u ABA ligi. Gosti koji su u Laktaše došli sa 10 igrača su konstantno igrali zonsku odbranu. To je urodilo plodom u prvoj četvrtini, pošto su domaći košarkaši promašili dosta otvorenih šuteva. Kada su se prilagodili igri brzo su došli do dvocifrene prednosti, proradio je i ofanzivni skok i Igokea je sredinom treće četvrtine prelomila meč i došla do nove pobjede. Svi igrači domaćeg tima su postizali poene. Najviše su dali Dalibor Ilić 15, Markel Starks 11 i Stefan Fundić koji je upisao 10 poena. Na drugoj strani Darko Bajo 11, Tre Meklin 10 poena.