Igokea poklekla u finišu

Pobjeda Budućnosti.
Dragan Milosavljević

Košarkaši Igokea pružili su dostojan otpor ekipi Budućnosti, ali to nije bilo dovoljno da se dođe do pobjede. Domaća ekipa je slavila u uzbudljivoj završnici sa 79:76 u 21. kolu ABA lige.

Igrači trenera Vladimira Jovanovića odlično otvorili utakmicu i ostvarili dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini. Budućnost je uzvratila u drugoj četvrtini i stekla prednost na poluvremenu 39:35.

Gosti su se u nastavku borili do samog kraja i bili su blizu pobjede, ali Budućnost u penal završnici preko Ferela, Kamenjaša i Megija je uspjela da zadrži prednost.

U pobjedničkom timu Jogi Ferel najefikasniji sa 18 poena, Flečer Megi je dao 13, a Kenan Kamenjaš je ubacio 12 poena.

Najefikasniji u ekipi Igokea bio je kapiten Dragan Milosavljević koji je postigao 21 poen uz 5 asistencija i 5 skokova. Marko Jošilo je šutirao 6/5 za 3 poena, a ukupno je ubacio 19 poena i imao je 4 skoka, a debitant Goran Filipović je postigao 12 poena.