Igokea odlično počela pa stala: Poraz u Njemačkoj

Poraz u Njemačkoj.
Dragan Milosavljević

Igokea je u meču drugog kola FIBA Lige šampiona izgubila u gostima od Vircburga 98:80.

Igokea je uglavnom kontrolisala igru u prvom poluvremenu. U prvom kvartalu tim Nenada Stefanovića je imao i sedam poena prednosti, ali je domaći tim u finišu uspio da se vrati i nakon 10 minuta igre je bilo 23:21 za goste.

U drugoj četvrtini slična slika. Gosti kontrolišu igru i odlaze na najvećih devet poena prednosti 39:30. Onda su stali. Puno problema u organizaciji igre izalaskom Brajsa Džonsa, onda jedna situacija kada je Sakar Enim šutirao preko ruke, a imao slobodnog Borišu Simanića i okrenuo se momentum meča i domaći tim pravi seriju te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 41:41.

U trećoj četvrtini je pala odluka o pobjedniku. Gosti se nisu snašli na agresivnu odbranu domaćeg tima, Zek Selijas i Majk Dejvis su počeli da pogađaju za tri i Vircburg je došao do najveće prednosti 70:53, a pred posljednju četvrtinu su imali 16 poena više.

U posljednjem kvartalu su rutinski sačuvali prednost iako je Igokea smanjila na jednocifrenu razliku (77:70) i upisali i drugu pobjedu, dok je Igokea nakon pobjede protiv Nantera u prvom kolu doživjela i prvi ovosezonski poraz.

U pobjedničkom timu najbolji Majk Dejvis Zek Selijas sa po 25 poena . U ekipi Igokee Terel Karter 16, Boriša Simanić 14, Brajs Džons 11 poena.

U subotu tim Nenada Stefanovića u četvrtom kolu ABA lige gostuje Crvenoj zvezdi.

VIRCBURG-IGOKEA 98:80 (21:23, 20:18, 33:17, 24:22)

Vircburg: Luis 10, Selias 25, Kone, Dejvis 25, Klasen 10, Ugrai 4, Steinbah, Blek, Filips 3, Vonk, Vilijams 2, Džekson 19.

Igokea: Enim 6, Gavrilović 7, Džons 11, Pušica 9, Ilić, Stanković 2, Antunović, Milosavljević 9, Simanić 14, Marić 1, Karter 16, Jeremić 5.