(VIDEO) Igokea odbranila titulu šampiona BiH

Igokea

Košarkaši Igokee osvojili su “duplu krunu”. Poslije Kupa BiH, i titula šampiona je u vlasništvu košarkaša iz Aleksandrovca.

Igokea u finalu šampionata BiH bila bolja od Borca 3:0. Tako su odbranili trofej, a ovo im je deveta titula najbolje ekipe u BiH. U trećoj utakmici su poslije produžetka slavili 89:83. Borac je odigrao najbolju utakmicu u finalnoj seriji.

Nisu se predavali ni kada su u trećoj četvrtini imali zostatak od 17 poena. Srđan Gavrić, kapiten Borca obezbijedio je svom timu produžetak trojkom na 0,5 sekundi do kraja za 74:74.

Onda u dodatnih pet minuta stvari u svoje ruke uzima Brajant Kroford, koji odvodi Igokeu do pobjede.

Kroford je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 24 poena, Nenad Nerandžić je dao 15, a Stefan Đorđević 14. Na drugoj strani Jan Rebec 24, Aleksandar Langović 23, Amsal Delalić 10 poena.

IGOKEA – BORAC 89:83 (23:24, 17:10, 17:10:17:30, 15:9)

Igokea: Kondić 5, Nerandžić 14, Kraford 34, Jošilo 7, Đorđević 15, H. Delalić 2, Stanković, Talić 6, Voler, Marić 6.

Borac: Martin 4, Langović 23, Rebec 24, Bošković, Tanasković, Dragojević, Lakić, Gavrić 11, Simić 7, A. Delalić 10.