Igokea nakon drame slavila u meču protiv Borca

Pobjeda Igokee
Igokea - Borac

Igokea u prvom meču finalne serije Lige BiH, koja se igra na dvije pobjede savladala Borac 57:56 u Laktašima

Borac je bolje počeo meč i poveo 10:5. Uzvratila je Igokea serijom 13:0. Onda nova serija Borca, koji ima osam poena prednosti 30:22. Na poluvremenu su vodili 30:25.

Igokea serijom 7:0 počinje treću četvrtinu i dolazi do prednosti 32:30. Uzvratili su gosti koji su pred posljednjih 10 minuta imali vođstvo 46:41. Gosti su igrali sa više energije i u posljednjem kvartalu dolaze do prednosti 51:43. Igokea je preko Save Lešića uspjela da priđe na 53:51, a trojkom Mihaila Boškovića sa zvukom sirene su poveli 54:53, a potom je pogodio i Dragan Milosavljević i Igokea je napravila seriju 13:2.

Kada su preuzeli vođstvo nisu ga ispuštali do kraja i upisali su pobjedu. Imala je gostujuća ekipa naapd za pobjedu, ali Džerod Vest nije uspio da pogodi.

U ekipi Igokee, koja je bila bez centara Nikole Marića i Džekija Karmajkla, najbolji je bio Lešić sa 12 poena i 11 skokova, a po 10 poena su postigli Marko Jošilo i Milosavljević. Kod gostiju Sani Čampara 15, Radoš Šešlija 13 poena i 13 skokova, a 13 poena je imao i Vest.

Drugi meč finalne serije na programu je u ponedjeljak u Banjaluci.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.