Igokea korak bliže plej ofu

Košarkaši Igokee u 22. kolu ABA lige bolji od Zadra.

Igokea je pobijedila na domaćem terenu 79:67 (19:23, 18:14, 23:17, 19:13). Bila je to 12. ovosezonska pobjeda tima Dragana Bajića i četiri kola prije kraja su na petoj poziciji koja vodi u plej of. Što se tiče utakmica u Laktašima obe ekipa kao da su u grču odigrale prvo poluvrijeme. U domaćem timu osjetio se izostanak Dalibora Ilića naročito u defanzivnom skoku. U drugom poluvremenu Igokea je zaigrala bolje u odbrani, došli su lakih poena, a uspostavili su i kontrolu skoka i veoma brzo su otišli na dvocifrenu prednost, koju su sačuvali do kraja i došli do 11. pobjede protiv Zadra u mečevima ABA lige u Laktašima. Zadar još nije slavio protiv Igokee kao gost.

Marko Jošilo je za pobjednika postigao 17 poena, Tej Voler je imao 15, a Dešon Stivenson 11. Kod gostiju Džastin Karter i Trevor Tompson po 16.