IGOKEA je šampion BiH!

foto.igokea.rs

Košarkaši Igokee po osmi put su postali šampioni BiH.

Igokea je nakon osvojenog Kupa BiH, bila najbolja i u šampionatu BiH. U posljednjem kolu savladali su Slobodu na domaćem terenu 80:53 (25:13,21:14,21:13,13:13) i tako došli do osme šampionske titule za koju im je trebala pobjeda u posljednjem kolu nad Slobodom ili poraz Širokog od Sparsa. Da ne bi čekali rezultat iz Sarajeva do poluvremena su riješili pitanje pobjednika protiv Slobode (46:27). U trećoj četvrtini su otišli i preko 30 poena razlike i titula je u rukama ekipe Dragana Bajića.

Nikola Tanasković sa 17 poena predvodio je Igokeu, Stefan Đorđević je dao 12, a Aleksa Radanov i Dešon Stivens su dali po 10 poena. Na drugoj strani Ibrahim Durmo 14, Haris Delalić i Miloš Latković po 11 poena.

Na kraju Igokea je imala osam pobjeda, a Široki sedam.Sparsi su završili Ligu 6 sa po pet pobjeda i poraza, Leotar i Borac imaju po četiri pobjede i šest poraza, dok je Sloboda zabilježila samo dva trijumfa.