Igokea je gostujućom pobjedom počela sezonu: Serija gostiju u posljednjoj četvrtini odlučila

Pobjeda Igokee u Splitu.
Brajs Džons

Košarkaši Igokee pobjedom kod Splita u gostima 79:74 počeli su novu sezonu regionalne lige.

Tim Nenada Stefanovića bio je bolji rival u prvom poluvremenu, a onda su slabije odigrali odbranu u trećoj četvrtini. Domaći tim je to iskoristio i početkom posljednje četvrtine igrao odlično kada su otišli na devet poena prednosti 68:59.

Uzvatila je Igokea preko Dragana Milosavljevića, koji je vezao dvije trojke i prišli su na tri poena zaostatka, a poslije trojke Brajsa Džonsa gosti su se u potpunosti vratili u igru bilo je 69:68. Odbrana je bila na nivou, a onda je lakše igrati i napad i gostujući košarkaši nastavljaju seriju i dolaze do vođstva 78:69, poslije serije 19:1 i tu su meč riješili u svoju korist.

Kod pobjednika Brajs Džons 13, Boriša Simanić i Dragan Milosavljević po 10 poena. Na drugoj strani Šenon Šorter 17.

Igokea u srijedu u drugom kolu gostuje Zadru.