Igokea izgubila u Zadru: Karlo Žganec čovjek odluke

Poraz u Zadru.
Dragan Milosavljević

Igokea je izgubila od Zadra u gostima 74:59 u premijernom meču 22. kola ABA lige.

Zadar je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu. Igokea je u prvoj četvrtini dala samo 10 poena. U drugoj četvrtini Zadar je došao i do 14 poena prednosti, a gosti u loše izgledali na terenu. Ipak do kraja su se konsolidovali, odigrali mnogo bolje u završnici i na poluvremenu je rezultat bio 33:23.

Onda dobar start treće četvrtine za Igokeu, koja nakon trojke Marka Jošila prilazi na 37:31. Ona domaći tim uzvraća i opet su na dvocifrenoj razlici 47:36.

Do kraja Zadar je sigurno odigrao, nije dozvolio gostima da ih ugroze i upisali su 13. pobjedu, dok je Igokea ostala na 11 trijumfa.

U pobjedničkom timu Karlo Žganec prvo ime sa 21. ponom, Luka Božić je upisao 19, a Lovro Mazalin 12 . Na drugoj strani Nikola Marić 15, Goran Filipović 13 poena.