Igokea izgubila u Pragu

Poraz košarkaša Igokee u trećem kolu FIBA Lige šampiona.

Nimburk je na domaćem terenu slavio pobjedu 86:82 (16:14,30:21,18:31,22:16). Češki tim je sada na učinku dvije pobjede i poraz, dok Igokea ima pobjedu i dva poraza. Nimburk je mnogo bolje počeo meč i na poluvremenu su imali prednost od 11 poena (46:35). U drugom poluvremenu Igokea igra mnogo bolje u odbrani i polako smanjuju prednost protivnika. U posljednjoj četvrtini imali su i prednost, ali je onda u finišu Nimburk na individualni kavlitet Hrubana i Hardinga došao do pobjede.

Džerik Harding je meč završio sa 29 poena, Vojteh Hruban je ubacio 17, a Demetr Rivers 12 poena. Na drugoj strani Dešon Stivens je odigrao najbolju partiju otkako je stigao u Igokeu, ubacio je 19 poena i imao 11 skokova, Markel Starks je dao poen manje, Dalibor Ilić je imao 12 poena i osam skokova, a Antabija Voler je dao 10 poena.