Igokea ispala u polufinalu: Bosna će se boriti za trofej Kupa Mirza Delibašić

Bosna - Igokea

Igokea neće braniti trofej pobjednika Kupa Mirza Delibašić. U polufinalu je Bosna slavila ubjedljivu pobjedu 86:69.

Bosna, koja je domaćin završnog turnira je bolje počela meč. Vodila je Bosna 18:8 u prvoj četvrtini i tajm-aut je zvao trener Igokee Vladimir Jovanović. Nije puno pomoglo i nakon 10 minuta igre bilo je 26:16 za Bosnu, koja je imala veliku pomoć navijača.

U drugoj četvrtini imali su najveću prednost od 12 poena razlike, a onu od 10 su održavai većim dijelom drugog kvartala. Igrala je domaća ekipa borbeno, odlično su šutirali i branilac trofeja je imao puno problema. Igrači Igokee su bili dosta nervozni sa čestim pogledom ka sudijama, a zbog prigovora je i trener Jovanović zaradio tehničku.

Uglavnom su u napadu tražili individualna rješenja, ali su uspjeli da smanje na 37:30. Bosna je odgovorila i opet su imali dvocifrenu prednost 40:30. U finišu je Igokea prišla na 41:37 i tm rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U trećoj četvrtini Igokea je zaigrala bolje u odbrani i došli su do prvog vođstva 47:46. Potom sjajan finiš četvrtine domaće ekipa koja pravi seriju 13:4 i pred posljednju četvrtinu imaju vođstvo 59:51.

Početkom posljednje dionice Bosna pravi seriju 16:0 i ima najveću prednost 75:51, koju su sačuvali do kraja. Igokea je u posljednjem kvartalu prve poene postigla nakon pet minuta i dvadeset sekundi igre. Najveću prednost domaći tim je imao kada su poveli 82:57.

U pobjedničkom timu Vojin Ilić je ubacio 19, Haris Ćurevac 14, Donte Karuters 13, a Milivoje Božović je dao 12 poena. Na drugoj strani Nikola Marić sa 18 poena jedini dvocifreni.

U drugom polufinalu Široki je bio bolji od Leotara 73:66.