Pobjeda Galatasaraja u Laktašima

Košarkaši Igokee izgubili su od Galatasaraja u drugom kolu FIBA Lige šampiona. Turski tim slavio je u Laktašima 89:84.

Gosti su odlično počeli utakmicu, a sa druge strane Igokea je bila bez prepoznatljive energije u odbrani. Galatasaraj je brzo došao do dvocifrene prednosti, a u drugoj četvrtini su imali i 16 poena viška. Ipak u finišu prvog poluvremena budi se domaći sastav i na poluvrijeme se odlazi prednošću Galatasaraja 52:44. U drugom dijelu mnogo bolja Igokea koja polako topi prednost protivnika i na početku posljednje dionice dolaze do vođstva 69:68. Onda na pet minuta do kraja domaći tim nakon trojke Tanaskovića i kontre Radanova dolazi do 77:73. Ipak gosti prave seriju i dolaze do vođstva 80:77. Onda je u penal završnici odličan bio Blekšir kao i Trimbl koji donose pobjedu svom timu.
U ekipi Igokee Antabija Voler je ubacio 22, Stefan Đorđević 12, a Markel Starks i Džejms Robinson po 11 poena.
U ekipi Galatasaraja sjajna partija Ejkon Pursela koji je ubacio 31 poen, a Di Bost je dao 17.
Poslije dva kola na tabeli grupe E Galatasaraj je prvi sa dvije pobjhede, Igokea i Nimburk imaju po pobjedu i poraz, a Paok za sada ne zna za trijumf.