Igokea bila blizu

Igokea poražena od Cedevite u Laktašima.

Igokea je poražena od drugoplasirane ekipe ABA lige, Cedevite 75:78 (15:21, 13:19, 26:19, 21:19) u meču 18. kola regionalnog takmičenja..

Dali su košarkaši Igokee sve od sebe, prije svega u drugom poluvremenu, da zabilježe pobjedu, ali nekim lošim reakcijama kada se meč lomio nisu uspjeli da savladaju rivala, kome je ovo 11 pobjeda u posljednjih 12 mečeva.

Igokea je do prvog vođatva na meču došla na dva minuta do kraja, kada je poene postigao Filip Adamović sa linije slobodnih bacanja. Imao je Igokein plej četiri bacanja u nizu, tri je pogodio za 73:72.

Na drugoj srani Pulen pogađa jedno bacanje i izjednačeno je 73:73. U narednom napadu Radivojević pokušava za tri, ali ne pogađa. Loptu hvata Džastin Kobs, koji je na drugoj strani siguran i gosti opet vode 75:73. Nakon što obe ekipe nisu iskoristile po jedan napad, na 36 sekundi do kraja u napadu Igokee neshvatljivo loš pas daje Dabilo Anđušić i poklanja loptu gostima. Košarkaši Igokee u narednom napadu prave faul na Toniju Katiću, koji pogađa jedno bacanje za 76:73. Igokea za napad ima 13 sekundi. Lopta ide u ćošak za Anđušića, koji je bio sam i imao priliku za popravni, ali ne pogađa bek Igokee i to je to. Do kraja pobjedu je ovjario Edo Murić.

Prvo ime kod pobjednika bio je Eldžin Kuk sa 17 koševa, dva manje upisao je Toni Katić, a dvocifreni učinak zabilježili su još Ivan Ramljak koji je dao 12 i Andrija Stipanović strijelac 11 poena.

Najefikasniji u Igokei bio je  Marko Luković sa 22 poena, kapiten Vuk Radivojević je ubacio 14, Sava Lešić pogodak manje, a plej Filip Adamović 11 u šest asistencija.

Budućnost – Mornar (18.00)

Tabela: Zvezda 17-1, Cedevita 13-5, Budućnost 12-5, Partizan 12-6, Mega 9-8, Mornar 7-10, FMP 7-10, Cibona 7-11, Igokea 6-12, Olimpija 5-13, Zadar 5-12, Krka 5-12.