Igokea bez poraza do finala, Budućnost namučila branioca titule

Igokea

Košarkaši Igokee prvi su finalisti šampionata BiH. Nakon drame bolji od Budućnosti.

Igokea, koja brani titulu je u polufinalu sa 2:0 u pobjedama bila bolja od bijeljinske Budućnosti. Drugi meč u Bijeljini ekipa Vladimira Jovanovića riješila je u svoju korist 90:92.

Odličan otpor pružila je Budućnost ekipi Igokee. U prvoj četvrtini su bili ravnopravan protivnik, a gosti su u drugom kvartalu napravili prednost te su na poluvrijeme otišli sa šest poena prednost 47:41.

Dobar početak treće četvrtine domaćih koji su prišli na 45:49. Onda serija Igokee 14:5 i imaju prednost 63:50 Dvocifrenu prednost zadržali su i na ulasko u posljednju četvrtinu. U posljednjem kvartalu velika energija domaćih igrača, koji su na tri minuta do kraja prišli na 74:77. Onda Nenad Nerandžić pogađa dva bacnja, Budućnost ne koristi napad. Stiže kazna, Kosta Kondić postiže trojku sa osam metara za 74:82 i činilo se da je meč bio riješen. Ipak domaći tim s ene predaje prave seriju 6:0 i prilaze na 80:82na minut ipo do kraja.

Kondić je na drugoj strani fauliran. Postiže oba bacanja za 80:84. Uzvratio je Vojin Ilić odličnim prodorom za 82:84. Onda Stefan Đorđević pogađa pod košem uz faul i Igokea vodi 82:87. Uzvraća trojkom Njegoš Sikiraš za 85:87.

Tej Voler je pogodio jedno bacanja za 85:88, a onda ključni detalj, faul u napadu Ilića. Ipak Ilić potom krade loptu, ide na polaganje, ali ga blokira Marko Jošilo, ali je lopta za domaće. Ilić ovaj put pogađa i smanjuje na 87:88. Na drugoj strani na osam sekundi do kraja fauliran je Haris Delalić, koji pogađa oba bacanja za 87:90. Na drugo strani Ilić ide na liniju penala, pogađa oba za 89:90 na šest sekundi do kraja. Lopta je sa strane i slijedi brz faul na Kondiću, koji je oba puta siguran za 89:92. Sada je na drugu stranu sele bacanja. Luka Jovanović pogađa prvo, drugo namjerno promašuje loptu hvata Božović, ali od njega odlazi u aut i to je to.

U pobjedničkom timu Kosta Kondić 23, Nikola Marić 22, Marko Jošilo 14, Stefan Đorđević 14 poena. Na drugoj strani Vojin Ilić 28, Milivoje Božović 15, Branislav Đekić 13 poena.