Hapoelov revanš Igokei s kamatom

Košarkaši Hapoela u četvrtom kolu FIBA Lige šampiona pobijedili Igokeu.

U drugom meču ovih rivala u samo 48 časova koji je odigran u Laktašima, a na kome je nominalni domaćin bio Hapoel slavio je tim iz Jerusalima 84:68 (23:19,15:19,21:16,25:14). Sada obe ekipe imaju po dvije pobjede i dva poraza.

Ekipa Hapoela je meč prelomila u posljednjoj četvrtini prije svega dobrom odbranom i šutem za tri poena (12/39). Na kraju Igokea je imala čak 21. izgubljenu loptu naspram 11 Hapoela,koji je imao čak 27 asistencija. Poslije tri minuta igre u posljednjem kvartalu prvi put su otišli na dvocifrenu prednost 64:54, koju su sačuvali do kraja. Najbliže što je tim Dragana Bajića uspio prići bilo je na 66:59 na četiri minuta do kraja, ali nisu imali snage za preokret. Igokea je i ovaj meč igrala bez Jovanovića i Ilića.

Odličan meč u pobjedničkom timu odigrao je Tašon Tomas koji je ubacio 26 poena i imao osam skokova, Džejkovan Braun je ubacio 16, Tamir Blat 12, a Sulejman Brajmoh 10 poena. U ekipi Igokee Edin Atić 14 poena i devet skokova, Marko Jošilo 14 poena i sedam skokova, dok je Entoni Klemons ubacio 12 poena.