Epski povratak Partizana, gubili 24 poena razlike, na kraju došli do pobjede

Partizan

Partizan je u 21. kolu Evrolige na domaćem terenu pobijedio Makabi 88:79 iako su gubili sa 24 poena razlike.

Užasno su domaći počeli prvu četvrtinu i već poslije minut i po igre trener Željko Obradović je zvao tajm aut. U napadu bez rješenja, a u obrani je duvalo na sve strane i gosti su meč počeli serijom 16:0. Domaći tim je poslije pet i po minuta dao prvi poen, odnosno trojku je postigao Bruno Kaboklo. I u nastavku slična priča, Partizan bez energije, zbunjen i poslije prvi 10 minuta igre bilo je ogromnih 29:11 za Makabi.

Početkom druge četvrtine prednost je otišla na rekordnih 37:13 i tu je meč praktično bio odlučen pomislili su mnogi, ali ne i igrači Partizana. Velika borba, požrtvovanje, Džejms Naneli je poveo ekipu, ispratili ga Jarazam, Trifunović, Smailagić i ostali i prednost Makabija je počela da se topi. U poslednjem kvartalu crno bijeli preuzimaju vođstvo, koje čuvaju do kraja i dolaze do velike pobjede.

U pobjedničkom timu Pi Džej Doužer 23, Džejms Naneli 20, Bruno Kaboklo 10 poena. Na drugoj strani Vejd Boldvin 19 poena.