EK: Trokorak Zvezde

Crvena zvezda zabilježila i treću pobjedu u Evrokupu.

Tim Milana Tomića je pred svojima navijačima savladao Andoru 85:79 (16:17,28:16,16:25,25:21) i zadržao stopostotan učinak u svim takmičenjima ove sezone.

Kao što su iz Zvezde najavljivali gosti su opasna ekipa, koja je dobrim šutem i kombinovanom odbranom uspijevala da parira domaćinu većim dijelom meča te su u jednom momentu imali i prednost od osam poena.

Ipak Regland je preokrenuo stvari, a u finišu poluvremena Radanov je postigao dvije trojke. U drugm poluvremenu Zvezda je imala 14 poena prednosti, ali se u posljednju dionicu ušlo sa samo dva poena. Odlučujuća je bila trojka Fajea uz faul kojom je domaći sastav otišao na sedam poena prednosti.

U ekipi Crvene zvezde Džo Regland najbolji sa 24 poena, Mohamed Faje je dao 18 uz 11 skokova, dok je Majkl Odžo postigao 10.

Na drugoj strani David Jelinek 18, a bivši igrači Zvezde Dilan Enis i Oliver Stević dali su 10 osnosno šest poena.

U ostalim mečevima ove grupe Monako je slavio u gostima kod Ulm 75:65 uz 14 poena Elmedina Kikanovića i Galatasaraj je kući bio bolji od Breše 84:76.

Parovi 3. kola Evrokupa.

Grupa A

U utorak

Galatasaraj – Breša 84:76
Zvezda – Andora 85:79
Ulm – Monako 65:75

Tabela: Zvezda 3-0, Monako 2-1, Galatasaraj 2-1, Andora 1-2, Ulm 1-2, Breša 0-3.