EK: Druga pobjeda Partizana

Partizan u šestom kolu Evrokupa savladao Trento.

Andrea Trinkijeri je na klupi Partizana došao do druge pobjede, a prve na domaćem terenu.

U šestom kolu Evrokupa savladan je Trento 76:71 (22:7,14:25,20:17,20:22).

Partizan je vodio od početka do kraja meča u koji su ušli furiozno nošeni podrškom sa tribina. Ipak kako je utakmica odmicala uporni gosti su smanjivali rezultat. Početkom drugog poluvremena prišli su na 47:44, a onda je do tada njihov najbolji igrač Nikola Jovanović napravio faul u napadu. Tačnije laktom je udario prošlosezonskog saigrača iz Crvene zvezde Stefana Jankovića u borbi za loptu. Nakon pregledanog snimka sudije su ga poslale u svlačionicu.

U posljednjoj četvrtini domaćin opet pravi seriju i odlazi na 64:49, ali opet uporni gosti dolaze do šanse za preokret. Prišli su na 68:65. Ipak Partizan je odbio i ovaj napad i došao do pobjede.

Džok Lendejl sa 18 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, Markus Pejdž je dao 16, Rade Zagorac 12, a Vanja Marinković 10 poena.

Na drugoj strani Nikola Jovanović je postigao 20, a Nikola Radičević pet poena.

PAROVI 6. KOLA:

Turk Telekom – Zenit 81:75
Partizan – Trento 76:71
Asvel – Valensija 73:69

TABELA: Asvel 5-1, Valensija 4-2, Zenit 3-3, Turk Telekom 3-3, Partizan 2-4, Trento 1-5.