Davidovac za 1:0

Crvena zvezda vodi 1:0 u finalu Superlige Srbije.

Zvezda je pred svojim navijačima pobijedila Partizan u prvom meču finale serije 98:94 (30:22,18:18,25:28,25:26)

Čovjek odluke bio je Dejan Davidovac koji je u finišu odigrao bez greške.

Zvezda je vodila konstantno od početka, ali je Partizan bio uporan i nikako nije dozvolio domaćinu da prelomi meč. Početkom posljednje četvrtine zbog dvije tehničke isključe je trener Partizana Andrea Trinkijeri. Nakon toga budi se Aleks Renfro, koji je vezao 10 poena i Partizan je prvi put na meču došao do vođstva 83:84 na tri ipo minuta do kraja.

Domaći igrači ne gube glavu i onda dvije trojke su vezali Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac, a Davidovac je u finišu bio siguran i sa linije slobodnih bacanja i meč viner je ovog susreta.

Zvezda je na kraju izvela 42 slobodna bacanja i pogodila 37, dok su gostujući košarkaši izveli 24 i pogodili 14.

U pobjedničkom timu, koji je za tri poena šutirao 39 puta, a pogodio 15, a za dva 8-14, prvo ime Dejan Davidovac sa 20 poena, Filip Čović je dao 18, Ognjen Dobrić 16, Boriša Simanić 14, Bili Beron 12 i Majkl Odžo je dao 11 poena.

Na drugoj strani Aleks Renfro 20, Novica Veličković 17, Markus Pejdž 12, Vanja Marinković i Ognjen jaramaz po 11.