CSKA počeo pobjedom

Plej of Evrolige počeo utakmicom CSKA – Himki.

Himki je namučio najboljeplasiranu ekipu ligaškog dijela Evrolige, CSKA u gostima.

Na kraju pobjeda armejaca 98:95 ( 25:34, 21:20, 26:21,26:20) za vođstvo 1:0 u četvrtfinalnoj seriji, koja se igra na tri pobjede.

Himki je bio bolji u prvom poluvremenu i gosti su na odmor otišli sa prednošću (54:46). Šved i društvo prednosti su imlai sve do finiša treće dionice kada je Antonov trojkom izjednačio na 64:64.

Himki je ipak pred posljednju dionicu ušao sa tri poena prednosti (75:73). Kori Higins na osam minuta do kraja doveo CSKA u vođstvo 77:75 i domaća ekipa nije više prepuštala prednost do kraja.

U pobjedničkom timu Serhio Rodrigez najbolji strijelac sa 22 poena, Otelo Hanter je dao 18, Vil Klajburn 14 poena i devet skokova, Kori Higins, Nando De Kolo i Semen Antonov su dodali po 10, dok je Leo Vesterman postigao devet poena.

U ekipi Himkija Aleksej Šved 22, Jegor Vlajcev 21, Stefan Marković šest poena i pet asistencija.

Utakmicu u Moskvi iz prvog reda posmatrao je bivši igrač CSKA Trajdždon Lengdon.

(3) Olimpijakos – (6) Žalgiris (20.15)

Drugi mečevi su u četvrtak i petak, poslije čega se serije sele na parkete gostujućih timova. U polufinalu Fajnal-fora igraće bolji iz para (1) – (8) i (4) – (5), odnosno (2) – (7) i (3) – (6).