Pao i Olimpijakos

Crvena zvezda bez Antića i Feldina konačno pobijedila Olimpijakos.

Do večeras Zvezda je protiv Olimpijakosa imala negativan skor 0-5. U meč 20.kola Evrolige ušli su bez povrijeđenih Pere Antića i Džejmsa Feldina, ali je zasijao Dilan Enis i Zvezda je pobijedila velikog rivala te tako preknula niz od tri poraza u Evroligi.

CRVENA ZVEZDA – OLIMPIJAKOS 89:78 (24:20,19:14,14:29,32:15)

Zvezda sada ima osam pobjeda i 12 poraza,a Olimpijakos 13 pobjeda i sedam poraza.

Domaći tim je u trećoj četvrtini ostao bez trenera Dušana Alimpijevića,koji je isključen i meč je do kraja vodio njegov pomoćnik Milenko Topić.

Gosti su u četvrtoj četvrtini imali sedam poena prednosti, ali je onda Zvezda zaigrala kao u transu i preokrenula rezultat i došla do velike pobjede.

Dilan Enis je za samo 17 minuta i 20 sekundi postigao 21 poena i imao osam skokova. Nemanja Dangubić i tejlor Ročesti dali su po 11. Alen Omić u debiju u crveno bijelom dresu šest poena.

U poraženom timu Vasilis Spanulis najbolji sa 16 poena. Nikola Milutinov je imao sedam poena i isto toliko asistencija.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Dangubić 11, Davidovac 9, Lazić 2, Dobrić 5, Janković 6, Ročesti 11, Omić, Lesor 9 , Enis 21, Jovanović, Bjelica 9.

OLIMPIJAKOS: Meklin 1, Toliopulos, Spanulis 16, Milutinov 7, Strelnieks 5, Printezis 9, Papanikolau 12, Mancaris 4, Roberts 14, Bogris, Vilčer 10, Tompson.

Unikaha – Baskonija 83:85

TABELA: CSKA 16-4, Fenerbahče 14-6, Real 13-7, Panatinaikos 13-7, Olimpijakos 13-7, Žalgiris 12-8, Himki 11-8, Makabi 10-9 (plej-of), Baskonija 9-11, Unikaha 8-12, Zvezda 8-12, Barselona 7-13, Bamberg 7-13, Valensija 6-13, Armani 6-13, Efes 5-15.