Baskonija u Zvezdinom nizu od četiri pobjede u Evroligi
foto:aba liga/Dragana Stjepanović
Crvena zvezda upisala je četvrtu pobjedu u nizu u Evroligi.
U meču šestog kola na domaćem terenu Crvena zvezda je pobijedila Baskoniju 90:72 i sada su na učinku 4-2, dok tim iz Vitorije još ne zna za trijumf ove sezone u Evroligi.
Gosti su konkurentan rival bili u prvom poluvremenu koje je završilo 43:40 u korist gostujućeg tima.
U drugom poluvremenu druga priča. Mnogo bolja odbrana domaće ekipe, uhvatili su momentum u trećoj četvrtini, došli do lakih poena i pred posljednjih 10 minuta su imali prednost 72:57. Do kraja su rutinski odradili posao i upisali novu pobjedu.
Kodi Miler-Mekintajer je sa 20 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, Džordan Nvora je ubacio 19, Nikola Kalinić i Čima Moneke po 12, a Jago dos Santos je ubacio 10 poena.
Na drugoj strani Timote Luvavu-Kabaro najbolji sa 24 poena.
"How high do you want it?!"
— EuroLeague (@EuroLeague) October 23, 2025
Man, really don't matter to @Chimdogg_ 🥶#MotorlaMagicMoment I @Moto I @kkcrvenazvezda pic.twitter.com/gnAyVPFi8U
- Kosta Kondić dvocifren u porazu Dubaija u Francuskoj
- Spenser Dinvidi potpisao za Bajern
- Dvejn Vašington: Imamo najbolji posao na svijetu
- Željko Obradović: Gledamo opcije i probaćemo da nađemo nešto, Lundberga kao opciju nijednog trenutka nisam razmatrao
- KSS suspendovao sudiju Uroša Nikolića
- Marko Šćekić: Znali smo da su veoma talentovani, posebno kada je u pitanju šut za tri poenaTamir Blat junak Makabija: Real Madrid opet pao u Beogradu
- Moskva i CSKA poklonili se mladićima iz Mege
- Ognjen Dobrić: Nekako se osjećala nervoza, ne mogu da kažem loša atmosfera, ali nije funkcionisalo sve kako smo mi zamislili
- Dragana Domuzin za novi težak poraz Orlova u WABA ligi



