Crno bijeli bravo, bravo

Paritzan je i dalje bez poraza ove sezone. Zabilježili 12. pobjedu.

Partizan je u drugom kolu Evrokupa pred domaćim navijačima pobijedio Tofaš, bez povrijeđenog Rašona Tomasa, sa 93:80 (15:27,30:22,21:17,27:14)

Loše su crno bijeli počeli meč, sa lošom energijom, a na drugoj strani gosti su često mijenjalu odbranu, usporavali Partizan, a u napadu su sve pogađali i došli do dvocifrene prednosti. Bitan je bio povratak Partizana u finišu prvog poluvremena kada su prednost gostiju smanjili na podnošljiva četiri poena (49:45). U drugom dijelu druga priča. Veličković, Zagorac, Volden i Gordić su vukli ekipi i Partzan je uspio da preokrene. U posljednjoj četvrtini uz pomoć navijača su uspjeli da dođu na kraju i do ubjedjive pobjede. Partizan je na ovom meču, za razliku od utakmice sa Igokeom gdje su dzvolili 21 ofanzivni skok pritivniku, Tofašu dozvolio samo tri skoka u napadu.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Rade Zagorac sa 26 poena i pet skokova, Novica Veličković je dao 15 uz sedam skokova, Kori Volden i Nemanja Gordić su dali po 12 poena.

Na drugoj strani Devin Vilijams 18, Di Džej Vajt i Tarik Filip po 16, Met Lodžeski 14 poena.