Cibona prekinula niz poraza od Igokee

igokea

Košarkaši Cibone u 11. kolu ABA lige pobijedili Igokeu na domaćem terenu.

Cibona je slavila u neizvijesnom meču 77:76 (13:18,20:23,23:15,21:20) i tako prekinula niz od četiri poraza protiv tima iz Aleksandrovca.

Gosti, koji su meč odigrali sa osam igrača u rotaciji, pošto je povrijeđen i Kendrik Rej, su bili bolji rival u prvom poluvremenu i nakon 20 minuta igre su imali prednost 33:41. Treću četvrtinu Cibona počinje serijom 11:0 i do kraja ovog kvartala ekipe su se smijenjivale u vođstvu. U posljednjoj dionici imao je tim Dragana Bajića vođstvo 64:70 na četiri ipo minuta do kraja. Onda domaći tim pravi seriju 9:0 i na minut do kraja imaju 73:70. Potom Tanasković poentira ispod koša, a u narednom napadu je pogodio i dva bacanja i Igokea opet vodi 73:74. Na druogj strani Borna Kapusta postiže trojku na 20 sekundi do kraja za 76:74. U narednom napadu Igokee Kraford šutira za tri, ne pogađa, ali Jošilo hvata loptu uz faul. Pogađa samo jedno bacanja za 76:75. Na drugoj strani faul na Bundoviću, koji isto pogađa jedno bacanje za 77:75. Igokea je pokušala preko Volera da dođe do pobjede. Nije pogodio trojku, ali opet ofanzicni skok Marka Jošila i opet faul na 0,6 sekundi do kraja. Kapiten Igokee pogađa prvo, ali ne i drugo bacanje i Cibona dolazi do četvrte pobjede, dok je Igokea doživjela šeti poraz.

Blaž Mesiček sa 19, Aleksandar Aranitović sa 16 i Filip Bundović sa 12 poena najbolji kod pobjednika. Na drugoj strani Nikola Tanasković, Brajant Kraford i Stefan Đorđević su dali po 15 poena, dok je Marko Jošilo imao po devet poena i skokova, a devet poena je upisao i Tej Voler.