Rajnhart promašio pobjedu u Zagrebu.

Poraz košarkaša Igokee u Zagrebu od Cibone u meču 20.kola ABA lige.

Cibona je u neizvjesnom meču pobijedila Igokeu i osigurala opstanak u ligi. Sada imaju sedam pobjeda koliko i Igokea, što znači da MZT do kraja nema šansu da ih stigne.

CIBONA – IGOKEA 87:86  (24:19,20:20,27:22, 16:25 )

Dramatičan meč je viđen u Zagrebu. Početkom drugog poluvremena Cibona pravi seriju 11:0 i odlazi na 54:39, a u jednom momentu imali su i prednost od 17 poena 58:41. Odlično ih je služio šut za tri poena i izgledalo je da će doći lagano do pobjede. Ipak početkom posljednje četvrtine Igokea se vraća.

Rajnhart je vezao sedam poena, a razigrao se i Jevtović. Cibonu je stao šut za tri poena i na pet minuta do kraja Igokea prvi put vodi 78:76, nakon serije 15:5.

U finišu su imali 86:80, ali je tri napada u nizu upropastio Domnik Artis. Cibona polako dolazi do izjednačenja, a nakon što je jedno slobodno bacanje pogodio Ratkovica i do vođstvo 87:86. Za posljednji napad Igokee ostalo je 13 sekundi.odgovornost je preuzeo Rajnhart, ali je Tomas odigrao izvanrednu odbranu. Amerikanac je uspio iz kontakta da šutira za tri poena, ali je promašio.

U pobjedničkom timu Luka Žorić sa 19 poena najefikasniji, Karlo Uljarević je dao 14.

U poraženom timu Kejtin Rajnhart najefikasniji sa 17, Nikola Jevtović je dao 16, a Roberti Rikić 14.

Budućnost je bila nemilosrdna prema MZT-u. U Pogoricu su slavili 104:62 i tako čestitali ekipi iz Skoplja selidbu u niži rang.

BUDUĆNOST: Ivanović, Su. Šehović 8, Doelman 14, Se. Šehović 11, Starovlah 3, Gordić 9, Bojić 4, Z. Nikolić 11, Gibson 7, Popović 13, Lendri 3, D. Nikolić 21.

MZT: Nastovski 3, Sokolov 7, Lalić 17, Penov 2, Simonovski, Minčev, Trajkovski 7, Spasojević 14, Stojanovski 6, Maslinko 6.

Crvena zvezda – Zadar 18.00

TABELA: Zvezda 16-3, Budućnost 16-4, Cedevita 15-5, Mornar 12-8, Partizan 10-10, FMP 10-10, Zadar 9-10, Olimpija 8-12, Igokea 7-13, Mega 7-13, Cibona 7-13, MZT 3-17.