Cedevita Olimpija opet nadskakala Partizan i izborila majstoricu

foto. Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer

Cedevita Olimpija i Partizan igraće majstoricu za prolazak u finale ABA lige.

Ljubljančani su u drugoj utakmici pred svojim navijalima slavili pobjedu 95:83 i izjednačili na 1:1 u seriji. Majstorica će se igrati šestog maja u Beogradu.

Partizan je dobro odigrao samo prvu četvrtinu, koju su završili trojkom Dante Egzuma sa više od pola terena.

U nastavku domaći tim je bio mnogo bolji, imali su više skokova, više poena iz kontre, a kada imate samopouzdanje i trojke su tu. U trećoj četvrtini imao je domaći tim i 16 poena prednosti, a sve što je Partizan uspio da uradi do kraja je da smanji na jednocifrenu razliku.

Na kraju Cedevita Olimpija je imala 16 skokova i osam asistencija više.

U pobjedničkom timu Jogi Ferel 21, Zoran Dragić 12, Alen Omić i Edo Murić po 10 poena. Na drugoj strani Kevin Panter 22, Dante Egzum 16, Džejms Naneli 14, Matijas Lesor 11 poena.