Cedevita Olimpija odnijela bodove iz Laktaša

foto. Igoke mtel/Nikola Vuruna

Košarkaši Cedevita Olimpije pobijedili su Igokeu u Laktašima u meču sedmog kola ABA lige.

Gosti su slavili pobjedu 74:85 (18:19,20:11,21:29,15:26) i sada imauju četiri pobjede i dva poraza, a Igokea ima četiri pobjede i tri poraza.

Domaći tim je odigrao bolje prvo poluvrijeme, prije svega u odbrani. U finipu su imali 10 poena, a na poluvrijeme su otišli sa 38:30. U nastavku Cedevita Olimpija mnogo bolja u odbrani, a u napadu su se raspucali bekovi Jogi Ferel i Džoš Adamas i gosti dolaze do 10 poena viška. Ipak Igokea se vraća i pred posljednju četvrtinu je bio egal. Onda više energije i želje kod igrača Jurice Golemca i sjajan šut za tri i dolaze do pete pobjede u nizu protiv Igokee. Na kraju su gosti ubacili čak 14 trojki.

Jogi Ferel je bio najefikasniji sa 21 poena, Džoš Adams je dao 17, a Alen Omić 16. U domaćem timu Brajant Kraford 22, Tej Voler 13, Kendrik Rej 11 poena.