Budućnost se “nije pojavila”. Zvezda šampion!

Košarkaši Crvene zvezde novi su šampioni ABA lige i od naredne sezone će igrati Evroligu.

Zvezda je u majstorici pregazila Budućnost pred svojim navijačima 97:54 (18:13,29:8,27:16,23:17 ). Pobjednik je bio poznat već nakon prvog poluvremena nakon kojeg je Zvezda imala 26 poena prednosti (47:21). Odlično je prvo poluvrijeme odigrao Boriša Simanić, koji je dao 10 poena.

Ovo je za zvezdu četvrta titula šampiona ABA lige, a prva koju su proslavili pred svojim navijačima. Zvezda je ove sezone u ABA ligi izgubila samo ČETIRI meča i više nego zasluženo je došla do titule.

Domaći teren pokazao se kao presudan.

Budućnost ove sezone u Evroligi nije zabilježila nijednu gostujuću pobjedu, a i u ABA ligi su se mučili na gostovanjima, ali ono što su “odigrali” večeras nije bilo ni blizu nivoa finala. Na kraju mogu da se “vade” na činjenicu da su proveli oko sat vremena više u svlačionici od planiranog.

Na drugoj strani Zvezda od prvog napada razigrana, rastrčana, nošena podrškom sa tribina je u velikom stilu došla do do povratka u Evroligu.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Kej Si Rivers sa 21 poenom, Boriša Simanić, Majkl Odžo i Muhamed Faje su dali po 10.

Na drugoj strani Noris Kol najbolji sa 9 poena.