Budućnost nanijela treći poraz Borcu

Budućnost

Budućnost u 18. kolu Lige BiH pobijedila Borac u Bijeljini.

Budućnost je pred svojim navijačima savladala Borac 85:63 i tako došla do 13. ovosezonske pobjede, dok je Borac na drugoj strani treći put izgubio ove sezone u domaćem šampionatu.

Domaća ekipa je konstantno vodila. Poslije prve četvrtine su imali 12 poena prednosti, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću 47:38. U trećoj četvrtini slična situacija, a domaći tim je meč prelomio sredinom posljednje dionice kada su otišli na 74:56.

Vojin Ilić sa 24 poena bio je najefikasniji kod pobjednika, Milivoje Božović je imao 21 poen i 13 skokova, Adi Zahiragić je ubacio 15 poena. Na drugoj strani Amsal Delalić 18, Jan Rebec i Dušan Tanasković po 13 poena, a Aleksandar Langović je imao 10 poena i 13 skokova.

U subotu su odigrana još dva meča. Sparsi si pobijedili Zrinjski 110:86, dok je Bosna slavila u gostima kod Proma 85:80.