Budućnost i Cedevita Olimpija bez pobjede

Porazi Cedevita Olimpije i Budućnosti u drugom kolu Evrokupa. Obe ekipe su bez pobjede u ovom takmičenju.

Uniks je u Kazanju pobijedio Ljubljančane 80:67 (12:15,26.20,17:25,25:7). Dobro su se gosti držali do posljednje dionice u koju su ušli sa prednošću od pet poena (55:60). Onda “mrak” u posljednjih 10 minuta. Postigli su samo SEDAM poena.

Džamar Smit je za pobjendika dao 21 poen. Na drugoj strani Marko Simonović 13, Rajan Boutrajt 11 poena.

Budućnost je na domaćem terenu izgubila od Trenta 66:77 (18:23,16:20,25:13,9:21). Vodio je Trento od početka, a Budućnost se vratila dobrom igrom u trećoj četvrtini te su pred odlučujućih 10 minuta imali tri poena prednosti (59:56). Onda slično kao i Cedevita u Kazanju su stali. Dali samo DEVET poena i gosti su to iskiristili.

Džejms Blekmon sa 19 poena predvodio je Trento. U Budućnosti Džastin Kobs 19 poena, osam asistecnija, pet skokova. Danilo Nikolić 13, Skot Bamfort 11, Hasan Martin 10 poena.