Bratunac izborio majstoricu

Košarkaši Bratunca na domaćem terenu pobijedili Leotar u drugom meču polufinala.

Bratunac je slavio ubjedljivu pobjedu protiv Leotara u revanš meču polufinala plej ofa šampionata Republike Srpske.

Na domaćem terenu nanijeli su Leotaru tek drugi poraz ove sezone, bilo je 80:63.

Treća četvrtina koju su domaći košarkaši riješili u svoju korist 23:13 bila je odlučujuća. Bratunac je u posljednji deset minuta ošao sa prednošću od 16 poena razlike (63:47), koju su sačuvali do kraja.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Nebojša Erkić sa 22 poena i osam skokova, Zoran Kupusović je dao 14, Miroslav Milidrag 12, Nikola Pilindavić 11, a Miroslav Kovač je dao 10 poena i imao 12 skokova.

U poraženom timu Nikola Marić 17 poena i 10 skokova, Luka Radimlović 16 poena i osam skokova, dok je Marko Raičević dao 15 poena.

U drugom polufinalu u nedjelju od 20 časova i 30 minuta sastaju je OKK Borac i Sokolac.