Bosna opet slavi Lutetea: Obezbijedio pobjedu u Banjaluci

Slavlje Bosne u Banjaluci.
Kristijan Lutete

printscreen

Bosna je u drugom kolu Lige BiH pobijedila Borac u Banjaluci.

Bosna je slavila pobjedu 80:83 i tako došla do drugog trijumfa ove sezone u domaćem takmičenju, dok je Borac nakon poraza u Širokom Brijegu u prvom kolu, u drugom doživio i drugi poraz.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaći tim je ubacio u brzinu više u trećoj četvrtini i pred posljednih 10 minuta su imali prednost 64:58. U posljednjem kvartalu mnogo bolja igra gostiju koji serijom 6:0 dolaze do izjednačenja. Do samog finiša ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a pobjedu ekipi Zorana Kašćelana, je trojkom na isteku vremena obezbijedio Kristijan Lutete.

Haris Delalić sa 16 poena predvodio je pobjednike, Džerod Vest je ubacio 13, Petar Kovačević 12, a meč viner Lutete je dao pet poena. U domaćem timu Đorđe Topolović i Srđan Gavrić su dali po 18, Tajron Heris je ubacio 16, a Vuk Bošković je meč završio sa 10 poena.