Borac na pozitivnoj “nuli”

U odloženom meču 16. kola Lige BiH Borac bolji od Širokog.

Košarkaši Borca pobijedili su Široki Brijeg 88:81 (27:21, 27:15,15:20,19:25) u odloženom meču 16. kola Lige BiH.

Borac je sada na učinku devet pobjeda i devet poraza, a Široki ima 12 pobjeda i šest poraza. Domaćin je odlično odigrao prvo poluvrijeme. Agresivna odbrana donijela je dosta lakih poene iz tranzicije, otvorio se i šut i poslije 20 minuta igre bilo je 54:36. Domaći košarkaši nastavili su u istom ritmu i u drugom poluvremenu te su došli do rekordne prednosti od 25 poena bilo je 64:39. Onda su se domaći košarkaši malo opustili, odnosno gosti su zaigrali bolje u odbrani, ono što su promašivali u prvom počeli su da pogađaju i polako da tope prednost Borca. Uspjeli su u finišu da priđu na 84:78, ali domaća ekipa je odbila napad i došla do devete pobjede.

U pobjedničkom timu novu sjajnu partiju odigrao je Nikola Tanasković. Pogađao je iz vana, pod košem sa obe strane, nakon ofanzivnog skoka, nakon igre leđima. Meč je završio sa 26 poena i čak 15 skokova. Aljoša Janković je ubacio 14 poena, Draško Knežević i Džonatanat Dejvis su dali po 13, a Aleksandar Radukić je ubacio 10 poena. Kod gostiju Rašun Dejvis 21, Jure Zubac 20 poena i 10 skokova, a Mateo Čolak je dao 10 poena.