Borac ispratio Sparse sa 20 poena razlike

Džerod Vest

Košarkaši Borca upisali su i drugu pobjedu u prvenstvu BiH. Banjalučani su na svom parketu savladali sarajevski Spars 76:56.

Mladi tim Borca je sjajno odigrao drugu četvrtinu u kojoj je stekao dvocifrenu prednost. Tim Zorana Kašćelana digrao je odlično u napadu, a u odbrani su dozvolili rivalu da postigne samo sedam poena i na poluvrijeme su otišli sa prednošću

Banjalučani su imali maksimalnih plus 30 (57:27) u trećoj četvrtini, a zatim su stali. Gosti napravili seriju 16:0 i prišli na 44:57.

Ipak nije bilo šanse za preokret i domaći tim je na kraju ubjedljivo slavio.

Najveće kvote za sve evroligaške mečeve su u Meridianu: Partizan 1.70, Crvena zvezda 1.60

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Radoš Šešlija sa 19 poena, dok je ponovo briljirao i Džerod Vest. Amerikanac je ubacio 11 poena ali je imao 9 asistencija i 7 skokova. Mladi Boris Dragojević je bio dvocifren i imao je 15 poena.

Na drugoj strani Markis Mur 20, Nemanja Knežević 12 poena.

Na današnji dan prije 30 godina završen prvi šampionat Republike Srpske: Dragan Vuković sa 50 poena Borcu donio titulu