Bogdan odličan (VIDEO)

Košarkaši Sakramenta poraženi su na gostovanju od Hjustona 119:108 i izgubili su i teoretske šanse za plej of.

Bogdan Bogdanović odigrao je jednu od najbolju utakmica u NBA karijeri. Za 35 minuta postigao je 24 poena (8/14, 5/7 trojke), devet skokova i osam asistencija. Nemanja Bjelica nije igrao na ovom susretu.

“Osjećao se loše zbog jednog dodavanja koje je bacio u Nju Orleansu. Znate, taj tip je šampion! On je pastuv. Ima srce šampiona. Pobjeđivao je uvijek, gdje god je igrao. Ima mnogo ličnog ponosa. Morali su da stave Takera na njega da ga juri po parketu, ali je on i pored toga pogađao”, rekao je poslije meča trener Sakramenta Dejv Jerger.

Na drugoj strani nevjerovatnu partiju odigrao je Džejms Harden, koji je imao tripl-dabl od  50 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

Filadelfija je slavila u Minesoti 118:109. Boban Marjanović je za sedam minuta dao šest poena.

Orlando je pobijedio Indijanu 121:116 i nastavio trku za plej of. Nikola Vučević kod pobjednika 18 poena, na drugoj strani Bojan Bogdanović 22.