Bodovi ostali u hali “Stožice”

U 17. kolu regionalne ABA j.t.d. lige, košarkaši Partizana NIS su doživeli poraz od Cedevita Olimpije u Ljubljani 78:65.

Domaći tim je bolje započeo meč u hali “Stožice”, pa je već nakon nekoliko minuta bilo 10:2. Crno-bijeli su do isteka prve deonice prepolovili taj zaostatak i prišli na -4. U drugoj četvrtini, viđena je slična situacija jer je domaći tim prvo stekao devet poena prednosti, pa su košarkaši Partizana smanjili zaostatak na 40:37 poslije 20 minuta igre.

U trećoj četvrtini, Partizan dolazi do preokreta. Poslije dve trojke Pejdža, crno-bijeli su poveli rezultatom 48:50, ali je domaći tim ubrzo ponovo došao do +4, što je Nemanja Dangubić smanjio na 56:55, dva minuta i 22 sekunde prije kraja treće četvrtine. Nakon toga, domaći tim je poslije tajm auta napravio ključnu seriju i svoju prednost podigao na velikih 73:55. Do kraja susreta, košarkaši Partizana NIS su uspjeli samo da smanje razliku na konačnih 78:65

Posle meča, trener Partizana NIS Saša Filipovski je na konferenciji za medije izjavio:

„Čestitam Cedevita Olimpiji na zasluženoj pobjedi. Nalaze se u izvrsnoj formi i dugo nisam vidio ekipu koja je napadački toliko moćna. Šanse su bile 50:50 dok smo držali nivo koncentracije i rezultat koji je bio dobar po nas, a onda se Cedevita Olimpija serijom pogodaka za tri poena odlijepila, a mi sa druge strane nismo bili raspoloženi u napadu. Danas praktično ništa nismo uspjeli da realizujemo ni ispod koša, ni sa distance i to je bilo ono što je napravilo razliku. Sve najbolje želim Cedevita Olimpiji u nastavku sezone, a mi moramo da podignemo šutersku formu jer nas u nastavku sezone očekuju teške utakmice u ABA ligi i Evrokupu.”, rekao je Filipovski.