Banovići silovito počeli odbranu titule

Košarkašice Banovića pobijedile su Orlove 91:61 (17:18,23:10,19:10, 32:23) u prvoj utakmici finalne serije šampionata BiH.

Stidljivo su iz orlova najavljivali da bi mogli do brejka u prvom meču finalne serije, prtiv ekiep koja nema poraz ove sezone u Ligi BiH. Od toga nije bilo ništa, Banovići su u prvom meču dominantno došli do pobjede.

Gostujuća ekipa je dobro odigrala prvu četvrtinu nakon, a onda su domaće košarkašice preuzele stvari us voje ruke. Do poluvremena su imale 12 poena prdnsoti (40:289, a nakon treće četvrtine nedostižnih 22 poena.

U pobjedničkom sastavu najbolja je bila Nikolina Zubac sa 20 poena, Maja Šćekić je ubacioa poen manje, Latinka Dušanić je dala 8, a Dragana Zubac osam poena.

Na drugoj strani Vanja Vasilić 15, Dragana Domuzin 14, Milica Zeljković 10 poena.

Finalna serija igra se na tri pobjede, a druga utakmica je u utorak od 20 časova u Banjaluci.