Banjaluka najbolja na turniru 3×3 Borik

Završen je turnir u basketu 3×3 u Banjaluci.

Ekipa “Banjaluke” u sastavu Marko Blaz, Andrej Bosnić, Milan Davidović i David Kovačević pobjednik je turnira „3×3 Borik 2023“ u uličnom basketu. Oni su u finalu bili bolji od ekipe “Invinga” rezultatom 21:19.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Milan Davidović iz pobjedničke ekipe. U seniorskom takmičenju u šutiranju trojki slavio je sudija Dragoslav Rađević.

Prvoplasirana ekipa osvojila je 2000 KM, dok je drugoplasirana ekipa bogatija za 1000 KM, a najbolji šuter trojki 200 KM.

Ekipa “Borca 3×3” u pionirskoj, te “Efektaši” u kadetskoj konkurenciji slavili su trijumfe prvog dana. “Borac 3×3” je u finalu, u najmlađoj konkurenciji nadigrao “Vojnobil” 13:10.

Obradović nakon osvojenog turnira: Mi se ovdje uvijek osjećamo fenomenalno

“Efektaši” su kod kadeta u završnoj predstavi bili bolji od vršnjaka iz sastava “Ćangali” sa 15:9.

U takmičenju u šutiranju trojki slavio je Miloš Milinković.
Jedan dio turnira ispratio je i nekadašnji reprezentativac Srbije u košarci, Marko Simonović.