Bajić: Cibona nije ovu utakmicu izgubila već je puno dobila

Izjave trenera Igokee i Cibone.

Košarkaši Igokee zabilježili su četvrtu pobjedu u nizu, a ukupno osmu ove sezone u ABA ligi pošto su u Zagrebu pobijedili Cibonu 88:80.

„Moram prvo čestitati svojim momcima. Ovo nam je četvrta pobjeda u nizu, u jakom i teškom ritmu, sa skraćenom rotacijom. Mislim da smo veći dio utakmice odgovorili nekim zahtjevima koje smo stavili ispred sebe. U najavi sam rekao da je Cibona jako nezgodan tim, sa puno talentovanih igrača i sa igračima koji imaju dosta iskustva. Znali smo otkud nam prijeti najveća opasnost i uspjeli smo to zaustaviti”, rekao je trener Igokee Dragan Bajić i nastavio:

“Ovo što smo napravili dosad je sjajno, imamo osam pobjeda u 10 utakmica. Naglasiću da po meni Cibona ovu utakmicu nije izgubila, već je puno dobila iz razloga što trener Velić radi sjajan posao kad su u pitanju ovi mladi, talentovani igrači. Ako budu u kontinuitetu ovako radili, predviđam Ciboni dobar posao u narednom periodu. S mladim igračima uvijek ima oscilacija, ali sigurno je dobit kad im se daje velika minutaža i šansa. Tako je i s nama kad su u pitanju Dalibor Ilić i Darko Talić. Žao mi je što je Ilić povrijeđen jer bi sigurno iskoristio svaku minutu koju bi mu dao. Hvala Ciboni na gostoprimstvu i želim im puno sreće u nastavku.“

Trener Cibone Ivan Velić čestitao je Igokei na pobjedi.

„Čestitke Igokei, zaslužili su pobjedu. Mislim da je ključni trenutak bila druga četvrtina gdje smo s nekim izgubljenim loptama izgubili ritam u napadu, iskontrirali su nas i iz tih polukontri su zabili lagane poene i prelomili dionicu sa +15 razlike. Utakmica je praktički bila gotova, međutim, moram pohvaliti ove mlade momke koji su na kraju jako dobro odigrali i da smo bili malo prisebniji u nekim situacijama, mislim da smo mogli ući u neizvjesnu završnicu. Njima treba iskustvo pa da u budućnosti mogu igrati egal utakmice. Veliki dobitak u ovoj utakmici je reakcija tih mladih igrača u drugom poluvremenu. Još smo u fazi stabilizacije, nadam se da ćemo povratkom Planinića i Drežnjaka izgledati puno bolje u drugom dijelu sezone.“