Atlanta je u finalu Istoka

Košarkaši Atlante igraće protiv Milvokija u finalu Istočne konferencije NBA lige.

Atlanta je u majstorici slavila u Filadelfiji 103:96 i prvu put nakon 2015. su izborili finale konferencije. Bogdan Bogdanović je uprkos problemima sa koljenom zaigrao. U prvom pluvremenu za 21 minut je postigao 4 poena (2/8 iz igre, 0/4 trojke) uz po dva skoka i asistencije.U nastavku je ostao na klupi sa longetom na koljenu.

Meč je riješen u posljednjem minutu kada je prvo Kevin Herter realizovao sva tri slobodna bacanja, a onda u narednom napadu Danilo Galinari je ukrao loptu Džoelu Embidu i zakucao iz kontre za 98:92.

Herter bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 27 poena, Tre Jang 21 poeno i 10 asistencija, Danilo Galinari je meč završio sa 17 poena, Džon Kolins je ubacio 14 uz 16 skokova, a Klint Kapela 13 poena.

Džoel Embid je predvodio domaćine sa 31 poenom i 11 skokova, Tobajas Heris je ubacio 24 poena i 14 skokova, dok je 16 postigao Set Kari.

Na Zapadu je počelo finale Finiks – LA Klipersi, a Fin iks je prvi meč dobio 120:114.