Aleksandar Kostoski za trijumf protiv Borca: Banjalučani promašili šut za pobjedu

Poraz Borca.
Aleksadnar Kostoski

Aleksandar Kostoski obezbijedio je pobjedu Pelisteru protiv Borca 73:72 u meču 11. kola ABA 2 lige.

Borac je poslije ovog kola na učinku pet pobjeda i šest poraza, koliko im i Pelister. Nakon zaostatka u prvom poluvremenu Borac se vratio odličnom igrom u trećoj četvrtini, a u finišu meča su vodili 72:67. Onda je Pelister napravio seriju 6:0, a trojku za pobjedu je dao Aleksandar Kostoski na 39 sekundi do kraja.

Potom nakon izgubljene lopte Borca nisu iskoristili priliku da ovjere pobjedu, te je Borcu za posljednji napad na meču ostalo deset sekundi. Loptu je uzeo Amsal Delalić, pokušao je šutem za tri poena da svom timu donese pobjedu, ali nije uspio.

Jure Planinić je predvodio pobjednike sa 21. poenom i 15 skokova, a meč viner Kostoski je dao 14. Na drugoj strani Džerod Vest 17, Amsal Delalić 16, Radoš Šešlija 14, Vuk Bošković 11 poena.