ABA 2: Peta pobjeda Borca

Košarkaši Borca u osmom kolu ABA 2 lige bolji od Heliosa.

U prvom meču turnira ABA 2 lige u Sarajevu košarkaši Borca su boljom igrom u drugom poluvremenu pobijedili Helios 79:74 (15:25,17:21,27:15,20:13) i tako došli do petog trijumfa. Helios je bio mnogo bolji protivnik u prvom poluvremenu, brzo su došli do dvocifrene razlike i na poluvremenu su imali 14 poena prednosti (46:32). U drugom dijelu druga priča. Borac je bolje zaigrao u odbrani, a počeli su da pogađaju i za tri poena. Lesko je u trećoj četvrtini postigao pet trojki i ukupno dao 17 poena, te je ekipa Dragana Nikolića pred početak posljednje dionice smanjila prednost na (61:59). U posljednjem kvartalu su nastavili u istom ritmu, uspjeli su da preokrenu rezultat i na kraju slave pobjedu.

Hajden Lesko je meč završio sa 23 poena, Nikola Tanasković je ubacio 19, Đorđe Simeunović 17, a Draško Knežević je meč završio sa 10 poena. U ekipi Heliosa Blaž Mahkovic 19, Mihailo Sekulović 15 poena.