Srbin, Francuz i Kanađanin u trci za MVP titulu: Osmu godinu u nizu SAD nema MVP-ija
foto: FIBA
Srbin, Kanđananin i Francuz ostali su u trci za najkorisnijeg igrača NBA lige.

Nikola Jokić četvrti, Šej Gildžes-Aleksander drugi ili Viktor Venbanjama prvi put? Ovi igrači stali su u trci za titulu najkorisnijeg igrača NBA lige, a zanimljivo osmi put u nizu SAD neće imati najkorisnijeg igrača.
Što se tiče Jokića igra fantastičnu sezonu. Ligaški dio sezone, drugu u nizu, je završio sa tripl-dabl učinkom u prosjeku – 27,7 poena, 12,9 skokova i 10,7 asistencija. Najbolji je u ligi po broju asistencija i skokova.
Rekorder po broju MVP nagrada u ligaškom dijelu NBA sezone je Karim Abdul-Džabar koji je šest puta proglašavan za najkorisnijeg igrača, po pet puta najbolji su bili Majkl Džordan i Bil Rasel, a Lebron Džejms i Vilt Čembrlen imaju po četiri priznanja. Po tri MVP nagrade imaju Leri Bird, Medžik Džonson, Mozes Meloun i Nikola Jokić.

The 2025-26 Finalists for Kia NBA Most Valuable Player.
— NBA (@NBA) April 19, 2026
Shai Gilgeous-Alexander
Nikola Jokić
Victor Wembanyama pic.twitter.com/Gy5UcInp6h
- Nenad Stefanović: Rok Radović je prelomio utakmicu
- Đoan Penjaroja: Nije normalno za mene, nisam navikao na to u Španiji
- Saša Obradović: Nemam opširniji komentar, već sam glavom u drugoj utakmici
- Mladost prvi put ispala iz Lige BiH!
- Orlovi korak bliže novoj tituli šampiona BiH
- Crvena zvezda tražila, ali nije dobila odlaganje derbija
- Završen je ligaški dio Evrolige: Poznati parovi plej-ofa i plej ina
- Dušan Makitan: Dolazak u Borac je odlična stvar, zahvalio bih se treneru Marku Šćekiću koji mi je pružio šansu

