Crvena zvezda tražila, ali nije dobila odlaganje derbija
aba liga/Dragana Stjepanović
Crvena zvezda je od ABA lige tražila da se odgodi derbi protiv Partizana u posljednjem kolu Top 8 faze ABA lige.

Derbi je planiran za nedjelju, a iz Zvezde su zatražili da zbog obaveza u Evroligi, odnosno u plej-inu, koji igraju u utorak protiv Barselone, odgode ovaj meč. Nisu naišli na odobravanje lige i Partizana.
“Poštovani, prije svega želim da vas obavijestim da je raspored utakmica u TOP 8 fazi ABA lige objavljen još 07.02.2026. godine, a prethodno je bio usaglašen upravo sa prijedlozima svih klubova, pa tako i sa KK Crvena zvezda. Kao što sigurno već znate, ABA liga je jedino košarkaško takmičenje u Evropi koja raspored ne određuje Bergerovim tablicama, već softverski, kako bi se klubovima olakšalo usaglašavanje svih termina utakmica u evrpskim takmičenjima sa odigravanjem mečeva u ABA ligi.
Što se tiče vašeg dopisa sa zahtjevom da se odloži utakmica posljednjeg, osmog kola TOP 8 faze ABA lige: Partizan – Crvena zvezda, koja je je zakazana za 19. april, nažalost nismo u mogućnosti da vam izađemo u susret”, piše u odgovoru direktora ABA lige Milije Vojinovića.
Ni Partizan nije bio za odlaganje.
“Obavješteni smo o pismu Crvene zvezde ABA ligi, ali se Partizan sa tim zahtjevom ne može usaglasiti. Želimo najvećem rivalu sreću u plej-inu Evrolige, ali postoje objektivni razlozi zbog čega ne pristajemo na odlaganje”, rekao je za Sportissimo predsjednik Partizana Ostoja Mijailović.
Iz Zvezde potom saopštenje u kojem traže da se pronađe rješenje.
“KK Crvena zvezda želi da informiše javnost da je u petak poslao zvaničan zahtjev za odlaganjem utakmice 8.kola TOP 8 faze ABA lige u kome je detaljno obrazložio sportskom direktoru ABA lige Miliji Vojinoviću razloge za ovaj zahtjev. KK Crvena zvezda već 21.04.2026. godine igra play-in utakmicu Evrolige, za koju u ovom trenutku ne zna ni gdje će je igrati;
KK Crvena zvezda učinio je još u ponedeljak 13.04.2026. godine jedini mogući ustupak (iako na to nismo bili obavezni) i ponudio da se utakmica 8. kola TOP 8 faze igra u subotu! Taj prijedlog je iz nama nejasnih razloga – odbijen! KK Crvena zvezda čeka odluku ABA lige i sportskog direktora tog takmičenja na naš zahtjev. Niko drugi tu odluku ne može da donese osim njega, zato je isključivo njemu zahtjev i upućen!
Dužni smo da podsjetimo da smo kao klub tokom aprila 2023. godine (sportski direktor ABA lige je takođe bio Milija Vojinović) bili izuzetno konstruktivni i nismo reagovali na višestruka odlaganja početka doigravanja ABA lige koje je trebalo da počne 29.04.2023. godine. Zbog toga, vodeći se i prethodnim slučajevima, zahtjevali smo od sportskog direktora ABA lige Milije Vojinovića da odloži utakmicu koja je na programu u nedelju i odredi novi termin u skladu sa dešavanjima u doigravanju Evrolige, koju bi trebalo da odigramo već u utorak;
KK Crvena zvezda zahtjeva da se pronađe rešenje u skladu sa postojećim kalendarom, koji sigurno ostavlja mogućnost da se utakmica odigra bez ikakvog narušavanja integriteta takmičenja”, piše u saopštenju.
Derbi je planiran za nedjelju u 19 časova i 30 minuta.

- Završen je ligaški dio Evrolige: Poznati parovi plej-ofa i plej ina
- Orlovi žele četvrtu titulu u nizu
- Dušan Makitan: Dolazak u Borac je odlična stvar, zahvalio bih se treneru Marku Šćekiću koji mi je pružio šansu
- Serđo Skarilolo: Znali smo da će Zvezda to da uradi
- Fakundo Kampaco o Dončiću i Đokoviću: Zaista smo uživali što su bili ovde na utakmici
- Saša Obradović: Ne bavim se kalkulacijama
- Đoan Penjaroja: Za mene je Partizan poseban zbog toga što svi treneri na svijetu i u Evropi žele da dožive ovu atmosferu
- Tonje Džekiri: Zadovoljan sam što nam se vratio Mario Nakić, koji je bio dugo povrijeđen
- Karlik Džons: Nadam se da će navijači nastaviti da nas podržavaju
- Pobjeda za kraj u danu koji je poseban za crno-bijele

