Dragan Šakota i AEK na Fajnal-Foru

Fajnal-For.
aek

foto: FIBA

Dragan Šakota odveo AEK do finalnog turnira FIBA Lige šampiona.

košarka

Badalona je ove sezone domaćin finalnog turnira FIBA Lige šampiona, ali neće među četiri najbolje ekipe imati svoj tim. Huventud je u četvrtfinalu zaustavljen od AEK-a. Grčki tim koga sa klupe predvodi Dragan Šakota je bio bolji u četvrt-finalu i drugu sezonu u nizu idu na završni turnir.

U majstorici su slavili pobjedu 72:67. Na završnom turniru, koji se igra od 7. do 9. maja, u polufinalu će igrati protiv Unikahe, koja ih je prošle sezone eliminisala u polufinalu. Drugi polufinalni par su Tenerife i Ritas.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Frenk Bartli sa 16 poena, dok je Rajkuan Grey dodao 15, a Džejms Naneli 10 poena. Kod poraženog tima se istakao Džabari Parker sa 22 poena, dok je Riki Rubio dodao 17.

točak

meridian

About The Author