Pedro Martinez: I kao osoba i kao stručnjak, Penjaroja je odličan
printscreen
Pedro Martinez nedavno je produžio ugovor sa Valensijom.

Španski stručnjak, koji im najviše utakmica na klupi Valensije u istoriji produžio je ugovor i po novom će na klupi ovog kluba ostati do kraja sezone 2027/28.
“Imao sam u ugovoru još jednu godinu poslije ovog ljeta. Prije oko mjesec dana iz kluba su mi rekli da su veoma srećni i da bi željeli da dodaju još jednu sezonu. Uživam u gradu, imamo velike mogućnosti sa novom dvoranom, Valensijaa je fantastično mjesto za život. Sve je dobro”, poručio je 64-godišnji strateg za Basketball Sphere.
Trener Partizana Đoan Penjaroja bio je igrač kod Pedra Martineza u Manresi, zbog čega je jasno da se vrlo dobro poznaju. O tom periodu je trener Valensije imao sve najbolje da kaže.
“I kao osoba i kao stručnjak, Penjaroja je odličan. Vrlo je takmičarski nastrojen, kao što je bio i dok sam mu bio trener. Ima pobjednički mentalitet. Voli brži ritam, vrlo je pametan, daje veliku slobodu igračima, kako bi razvili svoje sposobnosti i nije neko ko želi da kontroliše sve. Forsira slobodnu igru, ali sve to kroz kvalitetnu i modernu košarku”.
Penjaroja je na klupi Partizana naslijedio Željka Obradovića. Nije mu nimalo bilo lako da se snađe u takvoj situaciji. Odlazak najtrofejnijeg trenera Evrope ostavio je traga, kako kod crno-bijelih, tako i u evropskoj košarci.
“Nemam dovoljno informacija o tome šta se dogodilo sa Željkom. On je gospodar evropske košarke u posljednjih 20 godina i vrhunski je u svom poslu. Ne znam tačno šta je pošlo po zlu. Nekada su očekivanja problem za trenere, igrače i tim. Možda su očekivanja u Partizanu bila previsoka na početku sezone. Naravno da je Željko sjajan trener, kao i Penjaroja. Isti je slučaj i sa Meinom. Ne znam šta je bilo u Milanu, fokusiran sam na Valensiju.
Život trenera je turbulentan i ako se i nekada desi određeni pad, to ne znači da to nisu dobri treneri. I dalje su kvalitetni, ali iz nekih razloga, ne znam kojih, ni Željko, ni Mesina nisu imali uspjeha u prethodnom periodu. Ukoliko žele da nastave karijere, možda naprave fantastičan posao u budućnosti”.
Valensija je u prošlom kolu pobijedila Olimpijakos, a potez na kraju meča obišao je svijet. Huan Montero je fauliran, a kako nije mogao da izvede ključnja slobodna bacanja u finišu, Martinez je na iznenađenje svih sa klupe poslao mladog Serhija De Lareu da to uradi. Hladnokrvno je pogodio i donio svom timu pobjedu.
Mete los 2 🧡 pic.twitter.com/iUbBYqWW2u
— Valencia Basket Club (@valenciabasket) March 24, 2026
“Bili smo u nezavidnoj situaciji. Montero je naš najbolji šuter i kada je bilo jasno da ne može zbog povrede, morali smo da uvedemo igrača sa klupe. Najbolji procenat imao je upravo De Larea. Tačno je da je mlad, ali u tom momentu razmišljaš o tome da izabereš najbolju opciju za ekipu.
Ima pobjednički mentalitet. Nismo forsirali da on treba da bude taj. Pitali smo ga da li želi i pristao je. Imali smo sreće što je poentirao. Da nije, bio bi to vrlo loš momenat za njega”.
- Dubai gubi korak, Makabi nakon produžetka slavio u Beogradu
- Žarko Milaković: Možeš imati sve – bez karaktera nemaš ništa
- (VIDEO) Borac u ritmu: Protiv Studenta upisali 11. pobjedu u nizu u Ligi BiH
- BiH nosilac u žrijebu pretkvalifikacija za Eurobasket 2029.
- Isak Bonga: Odbrana je, po mom mišljenju, stvar zalaganja i komunikacije
- Đoan Penjaroja: Najbitnije da nam navijači pomažu da pobjeđujemo i normalno je da se dva, tri puta tokom utakmice prisjete najvećeg trenera
- Marko Simonović napustio pres u Tuzli: To su gluposti totalne

