Francuska na pogon Vembanjame i Batuma do pobjede protiv Brazila

Nikola Batum

Francuska je pobjedom protiv Brazila počela Olimpijske igre u Parizu.

Francuska je u prvom kolu grupe B pobijedila Brazil 78:66. Selekcija koju sa klupe predvodi Aleksandar petrović odlično je odigrala prvu četvrtinu. Spriječili su Viktora Vembanjamu da dodje do poena na startu meča i poslije 10 minuta igre su vodili 23:15. Onda u nastavku se razigrala Francuska, koja je do poluvremena uspjela da preokrene rezultat na 39:33.

U trećoj četvrtini su domaći košarkaši zaigrali mnogo bolje u odbrani, Vembanjama i Rudi Gober su zaustavili prilaze košu, a u napadu je prva zvijezda domaće ekipe došao do svoje igre, pridružio mu se i Nikola Batum i Francuska je pred posljednju dionicu imala dvocifrenu prednost. U posljednem kvartalu Brazil je u jednom momentu prišao na četiri poena zaostatka, ali je uslijedio odgovor Francuske i tu je meč i definitivno odlučen.

Vembanjama i Batum su predvodili pobjednike sa po 19 poena, a novi igrač Partizana Frenk Nilikina je ubacio devet. Na drugoj strani Leo Mendl i Kristijano Felisio po 14, Marselinjo Uertas 11 poena.

Ranije danas u ovoj grupi Njemačka je bila bolja od Japana.